Go To Top
BARTOSZ KOLASIŃSKI     
   
    MGR INŻ. OGRODNICTWA

 

 

Projekty ogrodów - Rajskie Ogrody

Ogród Pani Ani

Przed

Z początku miało to być wykonanie prostej pielęgnacji tzn. przycięcia szpalera grabowego oraz wycięcie kilku drzewek. Po krótkiej rozmowie, i wykonanej pracy, Pani Ania zapytała czy bym jej nie zaprojektował i wykonał ogrodu. Oczywiście się zgodziłem. Ogród był strasznie zaniedbany. Prawie wszystko co kiedyś miało być ozdobą zginęło. Rośliny silniejsze zdominowały lub zabiły te słabsze rozrastając się swobodnie. Panował tam straszny chaos. Było ciemno, ponuro i nieprzyjemnie. Ogród potrzebował nowego oddechu, więcej światła, rozbicia ciemnej zieleni jasnymi akcentami kwiatów. Potrzebne też było nadanie przestrzeni, gdyż ogród przytłaczał poprzez mocno rozrośnięte od spodu drzewa i silnie rosnące krzewy. Zdjęcia na dole przedstawiają ogród już po wycięciu dolnych gałęzi drzew iglastych, ale jeszcze przed pracami porządkowymi. Można zauważyć jak wiele zostało wycięte i jaki panował tam nieład.

Największymi plusami tego ogrody były już wyrośniete drzewa iglaste, sosny i świerki, które stanowią teraz wspaniałe tło dla ogrodu i nadają specyficzny klimat. Również skarpa przy tarasie dawała niesamowitą możliwość stworzenia z tego miejsca pięknego akcentu, który będzie stanowił trzon charakteru całej kompozycji. Miejsce to będzie również najczęściej uczęszczane w całym ogrodzie ze względu na wejście i wyjście z domu, dlatego ważne jest aby nie kolidowało z ruchem i stanowiło swoiste zaproszenie, czyli nie było zbyt krzykliwe ani zbyt przesycone ilością nasadzeń.

Po

Karpa przy wejściu na taras została całkowicie odmieniona. Wszystkie rosnące tam rośliny zostały wysadzone oprócz jednego jałowca chińskiego, który wspaniale się komponuje z suchym murkiem jaki został stworzony na około skarpy, aby utrwalić ziemię oraz nadać bardzo fajny klimat tego miejsca, który ma swoją kontynuację w reszcie ogrodu. Skarpa została obsadzona delikatnymi roślinami o barwach czerwonych i białych oraz dużą ilością krzewów drzew iglastych, które świetnie współgrają z kamieniem ozdobnym i czerwonym berberysem. Chciałem aby miejsce to było bardziej stonowane. Nadać mu klimat górskiego szlaku, z którego schodzi się na piękną, naturalną, śródleśną polane pełną kwiatów, jednak nie zbytnio przesadzoną, gdyż to może zepsuć cały efekt.

 

Skontaktuj się z nami

Bartosz Kolasiński
61 - 432 Poznań
Ul. Głogowa 4
 
503 682 082
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wszelkie prawa zastrzeżone RasjkieOgrody.com | Zakładanie i projektowanie ogrodów Poznań | Realizacja - Strony internetowe Poznań