Go To Top
BARTOSZ KOLASIŃSKI     
   
    MGR INŻ. OGRODNICTWA

 

 

Projekty ogrodów - Rajskie Ogrody

Ogródek w Poznaniu

Przed

Modyfikacja starego ogrodu, który był założony parenaście lat temu. Drzewa i krzewy rozrosły sie swobodnie tworząc dość duży nieład. Betonowa scieżka utrudniała poruszanie się i wyglądała okropnie. Trawnik strasznie zaniedbany. Za główne zadanie obrane zostały cele jak : odświeżenie wyglądu, dodanie światła poprzez wysadzenie dużych drzew i krzewów, nadanie spójnej formy z tarasem oraz ułatwienie poruszania się po ogrodzie. Ogród będzie budowany etapami na życzenie klienta.

W trakcie

Po

Pierwszy etap prac to zakończenie podjazdu przy tarasie tzn wyłożenie granitem oraz utworzenie małego sklaniaka zaraz przy patio, jak również założenie trawnika oraz automatycznego nawadnania. Wsadzona została równiez część roślin. Drugi etap prac przewiduje wsadzenie pozostałych roślin, oraz zagospodarowanie tylnej częśc ogrodu, oraz zamontowanie oświetlenia.
Skalniak przy tarasie ładnie się komponuje z cegła klinkierową oraz nadaje charakter wraz z położonym granitem wokół niego. Podjazd zbudowany jest z sortu granitowego i ułożony został tak, żeby nie odcinał sie  nagle od suchego murka, żeby razem stanowiły spójna całość.
Skalniak został stworzony w nowatorski i bardzo oryginalny sposób, który daje praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia górzystych pagórków oraz dużych połaci skalnych. Wykonany on jest z specjalnego tworzywa, które odzwierciedla prawdziwą skałę. Jest tak samo odporny zachowuje swoje właściwości bardzo długo. W tym ogrodzie stworzyliśmy coś na zasadzie małego górskiego pagórka z dużymi głazami pomiędzy, którymi będą zatopione rośliny kwitnące na czerwono (skalnica oraz wrzosiec "Irish lemon"). Nada to nowoczesności całej kompozycji i ciekawego klimatu. Jako, że ogród był wykonywany póżna wiosna na kwitnienie będzie trzeba zaczekać do nowego sezonu. Wtedy też zakładanie ogrodu będzie kontynuowane.

Skontaktuj się z nami

Bartosz Kolasiński
61 - 432 Poznań
Ul. Głogowa 4
 
503 682 082
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wszelkie prawa zastrzeżone RasjkieOgrody.com | Zakładanie i projektowanie ogrodów Poznań | Realizacja - Strony internetowe Poznań